A kineziológia

-a bennünket érő stresszről

A stressznek két típusa van.
A pozitív, ami életünk mozgatója, motorja, pl. vizsga előtt, amit a bizonyítás miatt élünk meg.

Van a negatív stressz, amit pl. a vizsga előtt a túlzott elvárás miatt élünk meg.
A példa is jól mutatja, hogy a megoldandó feladatról, az adott szituációról alkotott gondolataink befolyásolják az ehhez kapcsolódó stressz milyenségét. Tehát nem a stressz betegít meg bennünket, hanem az a gondolkodásmód, amivel az adott feladatot megközelítjük.
Az élő szervezet mindig meghatározott módon reagál arra, ha valamilyen specifikus inger éri. Így ha futás vagy kerékpározás közben egy bogár repül a szemünk felé, a szemhéjunk lecsapódik. De csak a szemhéj, más nem mozdul. Ez a specifikus reakció.

Azonban ha az utcán meglátunk egy ugató kutyát, amelytől félünk, akkor a helyzet megoldásához az egész szervezet összehangolt munkájára, aktiválódására van szükség.

Ekkor kapcsol be a szervezetünk ősi stressz-reakciója, az „üss vagy fuss”

Ezt a vegetatív idegrendszer szimpatikus része szervezi meg. Gyorsul a szívműködés és a légzés, emelkedik a vérnyomás, élénkül az agy tevékenysége, több energiához jutnak az izmok, ugyanakkor elernyed a húgyhólyag, csökken a gyomor és bélműködés, tehát az egész szervezet lehetőséget teremt a harcra vagy a menekülésre.

Ha ez a stressz-reakció tartósan fennáll, pl. félelem a munkahelyen a főnöktől, vagy az iskolában a társak csúfolásától, esetleg egy tanártól, (mert a mai világban már nem a mamuttól félünk), akkor a szervezetünk hosszú ideig eltér a harmonikus, normál működéstől. Ez előbb-utóbb fizikai szinten is betegséget fog okozni, mely megnyilvánulhat fizikai, pszichés betegségekben, lelki kimerültségben, immunrendszer gyengülésében, stb.

Azt azonban tudni kell, hogy az agyunk eltárolja emlékként egész életünk minden egyes kis történését már a fogantatástól kezdve. Minden ilyen kis emlék egy történésből, az arra adott reakcióból, a hozzá tartozó érzelmekből, esetleg illatokból, színekből, hangulatokból, hangokból áll.

Amikor újra hasonló szituációban vagyunk, stressz hatására az agy átkapcsol hátsó agyműködésbe, melynek következménye, hogy a tudatos agyműködés leáll. A meglévő emlékképek között keresgélve a tudatalattinkban megjelenik az ehhez fűződő emlék, érzelmekkel, hangulatokkal együtt.

Ilyenkor már nincs szabad döntésünk, mert aszerint reagálunk, amit az emlék kivált belőlünk.

Ez persze nem tudatos. Csak annyit érzünk, hogy ha egy kutya ugat, akkor félünk, elmegyünk onnan, mert az anyukánk azt mondogatta nekünk gyerekként, hogy „a kutya egy harapós, félelmetes állat, ne menj oda hozzá”. Tehát, amikor a kutyát meghalljuk, már nem is akarjuk tudni, milyen kutya ugat, miért ugat. Izmaink összerándulnak, elgyengülnek, és csak elmegyünk onnan.

Ez az élet minden területén így történik. Sokszor teljesen természetesnek vesszük ezeket a berögzült viselkedésformákat. Ilyenkor nincs tudatos agyműködés, de a stressz hatására érzelmi és fizikai blokkok alakulnak ki.

A kineziológia célja

Néha gondolkodunk, hogy bizonyos területeken miért nem alakul úgy az életünk, ahogy szeretnénk. Gondolok itt a párkapcsolatra, az anyagi helyzetre, vagy, akár arra, hogy miért botlunk meg mindig a lépcsőn…

Az emberi szervezet testi, lelki, szellemi, érzelmi és energetikai rendszere együtt működik. Ha a harmónia felborul, akkor ez minden szinten kihat, és jelez számunkra. Korunkban nem igazán figyelünk az energetikai, lelki, szellemi és érzelmi jelzésekre, általában csak akkor teszünk valamit, ha már fizikai szinten is érezzük a negatív változást, esetleg betegséget.

A kineziológus izomteszteléssel megkeresi azokat a negatív életeseményeket, amelyek a múltban rögzülve a jelenre hatnak, és a jövőnket is befolyásolják. Anélkül, hogy beavatkozna a szervezet működésébe, megtalálja az ok korát és a múltban oldja ezt a blokkot. Ezáltal hat a jelenre, így az ember számára megteremti a szabad döntés, az új választások lehetőségét.

A kineziológia célja nem a diagnosztizálás, hanem az energetikai egyensúly helyreállítása, az érzelmi stressz oldása. Az oldás során a kineziológus az energetikai blokkokat oldja föl, melynek hatására beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa.

forrás: https://olajfagyogyaszat.hu/

Az öngyógyító mechanizmus

A velünk született autonóm mozgásreflex, az öngyógyító reflexhez hasonlóan, mindig azon fáradozik, hogy életben tartson bennünket. Ha energikus balansz módszerekkel és megfelelő gyakorlatokkal az autonóm mozgásreflexet erősítjük, akkor egyidejűleg az öngyógyító reflexet is segítjük ez a test törekvése az egyensúlyra.
Vannak olyan, bármely életkorban és egyre gyakrabban fellépő testi bajok, amelyek a modern medicinával sem gyógyíthatók. A tudomány ezekben az esetekben „funkcionális zavarokról”, „pszichoszomatikus tünetekről” és „vegetatív disztóniáról” beszél. E kifejezések alatt olyan egyensúlyzavarokat értünk, melyeknél a modern tudomány tehetetlen, nem képes eredményesen beavatkozni. Közös dolog ezekben az esetekben: nincs egyensúlyban a test mozgásreflexe, s ez nem specifikus reakciókban mutatkozik meg, „kis köszvény” fogalom alatt is ismert. Keletkezésük hátterében többnyire pszichikai problémák, érzelmi túlterhelések állnak, amelyek csak évekkel később vezetnek betegséghez.
Megjegyzendő: a helyes mozgással segítjük a test mozgásreflexét, és ily módon elősegítjük Ön-gyógyító törekvéseit.A kineziológia módszerében ötvöződik a sok ezer éves kínai öt elem tan, a legújabb neurológiai és élettani kutatások eredményei, a viselkedés-genetika, a pedagógia és pszichológia ismeretanyaga, valamint számos egyéb tudás.

Ma több mint 30 hivatalosan elfogadott kineziológiai ág van, melyek módszerei kisebb-nagyobb mértékben eltérnek egymástól, de mindegyik megegyezik abban, hogy a kliens problémájának feltérképezésére az izomtesztelést használja. Célja a jelenbeli és múltbéli stresszek által okozott blokkok feloldása speciális korrekciós technikák segítségével, hogy így a kibillent energetikai egyensúly helyreálljon, és az adottságaink kiteljesítését akadályozó gátak megszűnjenek.A meridiánokhoz tartozó izmokat tesztelve képet kapunk a test energetikai állapotáról. Az eltéréseket korrigálva egyensúlyba hozhatjuk a szervezetet fizikai, energetikai, érzelmi és mentális síkokon. A blokkok feloldása segít céljaink elérésében, adottságaink kiterjesztésében is.