Főoldal
Rólam
kinezoli | Kinezológia Szeged
Szolgáltatásaim
Hasznos tudnivalók
A kineziológiáról
Gyorssegély tippek
Koncentrálóképesség
Egyszerű stressz jelek és megoldások
Pánik, szorongás, félelem
Érzelmi stresszoldás
Vezetett meditációk
Tanítsd magad videók
Megerősítések
Kapcsolat
Árak
Blog
Zolcsikakalandjai
A meditációk között megtalálhatod.
Az öreg Brian Tracy sikeres üzletember akart lenni, de kutatásai és tanulmányai során arra jutott, hogy megfelelő önismeret nélkül ez lehetetlen. Ezért került be ide, mert csodálatosan leegyszerűsítette és rendszerezte, mik azok a pontok amiken feltétlenül végig kell haladnunk ahhoz, hogy kiegyensúlyozott boldog emberekké váljunk.
Mit jelent krízisben lenni? Milyen az elkerülés mintázata és önkárosítás? Identitás krízis? Nyugdíjazási krízis? Női és férfi változások krízise? Lemaradástól való félelem? Boldogságért párkapcsolatban? Alkalmassá válni a krízisek meghaladására? Ezekre a kérdésekre ad választ a doktor úr!
Szinkronicitás, szerencse, véletlen? A „megmagyarázhatatlan” jelenségek, ok-okozati összefüggéseiről, a „tudmány” eszközein kívül eső tapasztalatokról.
Lélek, Szellem, Test egységéről és a sorrend fontosságáról.
Igényeink rávetítése párunkra, amiket nem kaptunk meg szüleinktől, megismerkedés önmagunkkal az intimitással és a „Mi” tudatról.
Szakításról, válásról, gyászról és a fel nem dolgozott szakításról, válásról, gyászról. Ezek következményeiről, bennünk zajló folyamatairól.
Le a nyúl üregébe. Amerikai tudományos film, amely spirituális kapcsolatot állít fel a kvantumfizika és a tudat között. 1:24 perctől betekintést kaphatunk homloklebenyünk pontos működésébe, ahogyan idegpályáink a múltban kialakított hálózata negatív érzéseinkkel és traumáinkkal alakított ki összeköttetést. Mikor hasonló esemény ér minket, mint ami például gyerekkorunkban történt és borzalmas élmény volt, felnőttként is ugyanúgy fogunk reagálni. Pánikkal, meneküléssel, szorongással, leblokkolással, depresszióval, sírással, támadással…stb. Szerencsére a kineziológia One Brain módszer technikáival ezek a régi „berögződések” megváltoztathatóak, ha van aki elég bátor hozzá, vagy már nem bírja idegekkel és segítséghez fordul.
dr. Máté Gábor a Kanadában élő, magyar származású orvos, addiktológus, író és pszichoterapeuta, a függőségek és stresszbetegségek ismert kutatója. Szakmai véleménye szerint a rák, a szenvedélybetegségek, sőt majdnem minden krónikus betegség is visszavezethető a gyerekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására. Az emberek testi egészsége nem független az érzelmeinktől és a lelkiállapotunktól. Ez a tudás a mai napig részét képezi a tradicionális kultúráknak, de a modern orvoslás számára sajnos annak ellenére elveszett, hogy az elmúlt évtizedek tudományos felfedezései is gyakran ezt támasztják alá. A Friderikusz Podcast következő vendége a valóban világszerte elismert Máté Gábor, aki sokszorosan hangoztatja azt a tudományosan is megalapozott rögeszméjét, hogy milyen jelentős testi károkat okozhat az érzelmek elfojtása, fizikailag milyen pusztítást okozhat az, ha nem vagyunk képesek megfejteni és kifejezni az érzelmeinket. A kanadai magyar orvos 1944-ben született Budapesten, de családjával 1957-ben kivándorolt Vancouver-be. Több mint 20 évig családorvosként dolgozott, 7 évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire. Mostani rövid budapesti látogatása alkalmával nálunk is ezt tette.
A parentifikált olyan, mint egy újfundlandi. Ha kell, ha nem, kihúzza az embert a vízből. Vagy olyan, mint az a madár, amely tonnás terhekkel a hátán próbál meg szárnyalni – vallja Bibók Bea szexuálpszichológus. Milyen előnyökkel s hátrányokkal kell szembenéznie felnőttként annak, aki gyermekként, tinédzserként valamiért kénytelen-kelletlen átvette apja, anyja, netán mindkettőjük bizonyos szerepeit. Gondoltuk volna, mennyire nem tesz jót egy gyereket felnőttként kezelni s kvázi legjobb barátként megosztani vele az érzelmeinket? Hihetetlen, mennyire érzékeny műszerek vagyunk, s erről Bea csodálatosan szemléletesen mesélt nekünk.